Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 34 novinek

Strážníci opět zasahovali při záchraně života osoby

28.06.2021
Dne 28.6. 2021 v odpoledních hodinách strážníci přijali telefonické oznámení občana, který požadoval pomoc ve věci, kdy ho požádal otec, aby zkontroloval jeho byt, neboť je dlouhodobě v zahraničí. Oznamovatel uvedl, že byt nelze otevřít, neboť v zámku zevnitř je asi klíč a někdo je uvnitř. Možná se v bytě nachází jeho bývalá přítelkyně, která má zřejmě ještě klíč od bytu. Strážníci se na místě pokoušeli dostat do bytu, kontaktovat případnou osobu, ale bezvýsledně. Vzhledem k tomu, že touto situací vzniklo podezření, že případná osoba může být ohrožena na životě a zdraví, přivolali na místo HZS, kteří byt otevřeli. V bytě byla nalezena zraněná žena, kterou si do své péče převzali pracovníci záchranné služby.

Strážníci zachránili zraněnou seniorku

20.06.2021
Dne 20. 6. 2021 v odpoledních hodinách strážníci přijali na linku 156 telefonické oznámení, že na ulici Mahenova v bytovém domě je slyšet sténání a volání o pomoc.
Hlídka strážníků zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě, kdy přes uzamčené dveře bytu slyšeli sténání a volání o pomoc. Tímto tak vznikla důvodná obava z ohrožení zdraví či života této osoby, strážníci se rozhodli rozbít balkónové okno, aby se dostali ke zraněné osobě a poskytli nezbytnou první pomoc. Po vstupu do bytu strážníci zjistili, že paní si vařila vodu na kafe, upadla na zem a zranila se. Následně nebyla schopna plynový hořák vypnout a v bytě byl značně cítit zápach plynu, proto strážníci uzavřely přívod plynu a na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu.

Opilý za volantem

16.06.2021
Dne 16.06.2021 v nočních hodinách si hlídka povšimla řidiče osobního motorového vozidla, který svou jízdou upoutal pozornost strážníků, kteří následně zjistili, že řidič je značně pod vlivem alkoholu. Řidič se na výzvu strážníku odmítl podrobit dechové zkoušce, proto na místo přivolali hlídku DI PČR Jeseník, která si věc na místě převzala.

Strážníci převezli muže na záchytnou stanici

06.06.2021
Dne 06.06.2021 ve večerních hodinách strážníci zjistili za OC Alkron silně opilého muže. Následnou orientační dechovou zkouškou byla u muže zjištěna hladina alkoholu v dechu 3,59 promile. Vzhledem k tomu, že svou značnou opilostí ohrožoval sebe na životě, byl na základě doporučení lékaře převezen na záchytnou stanici do Olomouce.

Opilá skončila na záchytce

04.06.2021
Dne 4.6.2021 v ranních hodinách si strážníci všimli na ulici Poštovní ležící osobu. Bližší kontrolou zjistili, že se jedná o silně podnapilou ženu, která ohrožovala sebe na životě. Následným orientační dechovou zkouškou byla zjištěna hladina alkoholu v dechu 3,15 promile alkoholu. Proto byla na základě svolení lékaře, převezena na záchytnou stanici do Olomouce.

Poraněná sova

18.05.2021
Dne 18.05.2021 bylo na linku 156 oznámeno, že na ulici J. Hory je poraněná sova. Strážníci sovu předali pracovníkovi CHKO, který se o sovu dále postaral.

S autem až do prodejny...

13.05.2021
Dne 13.05.2021 v odpoledních hodinách přijali strážníci oznámení, že na ulici Bezručova v nákupním centru, došlo k dopravní nehodě. Hlídka strážníků se dostavila jako první, kde zjistila osobní motorové vozidlo, které vjelo do prodejny Pepco. Vzhledem k tomu, že při prvotním ohledání místa nehody, nedošlo ke zranění osob, strážníci pomáhali lidem bezpečně opustit prodejnu a zajistili páskou místo dopravní nehody, které si následně převzali složky IZS.
Strážníci netradičně odchytávali bobra

Strážníci netradičně odchytávali bobra

13.05.2021
Dne 13.05.2021 v ranních hodinách telefonicky oznámil občan, že u Smetanových sadů se potuluje zřejmě zmatený bobr. Hlídka zjistila výskyt tohoto hlodavce u vjezdu do Smetanových sadů, kde se tento pokoušel dostat na nedaleké autobusové nádraží. Jelikož si zřejmě rozmyslel cestovat místní autobusovou linkou, pokračoval zpět do Smetanových sadů. Bobrovi se do řeky moc nechtělo, proto za pomocí přivolaného pracovníka CHKO Jeseník, společně tohoto tvora odchytili do zapůjčené klece, kterou lovcům zapůjčil místní občan.

Strážníci pomohli zraněné ženě

21.04.2021
Dne 21.04.2021 strážníci přijali telefonické oznámení, že na ulici Klicperova leží nějaká osoba u vchodu do panelákového domu. Strážníci zjistili totožnost zraněné osoby. Zraněná žena odmítla lékařské ošetření, proto zajistila přítomnost dcery, která si vzala maminku do své péče.

Žako se vrátil domů

20.04.2021
Dne 20.04.2021 na linku 156 bylo telefonicky oznámen nález papouška Žako. Na FB portálu strážníci zjistili majitele, který byl kontaktován a papouška si vyzvedl od nálezce

Propil se až na záchytnou stanici

19.04.2021
Dne 19.4. ve večerních hodinách za MFC Alkron strážníci nalezli na zemi ležící silně podnapilého muže, který pro svou opilost nemohl kontrolovat své chování a ohrožoval sebe nebo jiné osoby. Hlídka tohoto muže na základě doporučení lékaře, převezla do protialkoholní záchytné stanice do Olomouce.

Pomoc dezorientované ženě

10.04.2021
Dne 10.4.2021 ve večerních hodinách strážníci přijali oznámení, že na autobusovém nádraží se pohybuje zmatená starší žena. Strážníci zjistili totožnost a bydliště této osoby a vzhledem k tomu, že tato žena nebyla zraněna ani nepotřebovala lékařskou pomoc, strážníci ženu převezli do místa bydliště, kde si ji převzal její opatrovník.
Předchozí | Dalšístrana / 3 0-12 z 34 novinek