Novinky

Předchozí | Dalšístrana / 8 0-12 z 85 novinek

21.03.2022
Dne 21. 03. 2022 v ranních hodinách spatřila hlídka městské policie na ulici Gogolova dva muže klečící u osoby ležící na zemi. Na místě hlídka zjistila, že se jedná o mladého muže, který právě prodělal epileptický záchvat. I přesto, že záchvat u mladého muže odezníval, strážníci přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Po jejím příjezdu předala hlídka muže do péče lékaře.

14.03.2022
Dne 14. 03. 2022 ve večerních hodinách přijala městská policie telefonické oznámení personálu recepce Priessnitzových lázní. Recepční uvedl, že na recepci se dostavila mladá žena, která nahlásila přepadení neznámým mužem, a to v místech místní lázeňské kolonády. Strážníci se ihned dostavili na místo, kde zjistili stav věci a pokusili se zjistit co nejvíce informací o pachateli. Poté se strážníci městské policie vydali pátrat po pachateli. Podezřelého muže odpovídajícího popisu pachatele spatřili na autobusové zastávce na ulici Lipovská. Ve chvíli kdy se strážníci chystali muže ztotožnit, dal se na rychlý útěk. Strážníci prchajícího muže dostihli na ulici Dukelská, kdy k zastavení musel jeden ze strážníků použít donucovací prostředek, a to varovný výstřel. Následně strážníci muže zadrželi a předali kolegům ze státní policie, která byla z důvodu závažnosti situace povolána a celý případ si převzala.

08.03.2022
Dne 08. 03. 2022 v odpoledních hodinách požádal městskou policie tělesně postižený občan pohybující se na invalidním vozíku o pomoc s přenesením přes zvýšený vstup do zubní ordinace na ulici Denisova. Strážníci se na místo dostavili a občanovi ochotně pomohli.

06.03.2022
Dne 06. 03. 2022 v nočních hodinách požádala městskou policii paní bydlící na ulici Halasova o pomoc při přenesení tělesně postiženého manžela na postel, neboť jak uvedla, neměla dostatek síly jej sama zvednout. Strážníci se k oznamovatelce dostavili a pomohli ji muže přenést.

02.03.2022
Dne 02. 03. 20222 ve večerních hodinách bylo na linku 156 přijato oznámení o pohybu podnapilého muže na ulici Lipovská na parkovišti před rychlým občerstvením - KEBAB HOUSE, který obtěžoval kolemjdoucí občany hlasitými nadávkami a nevhodným chováními. Hlídka městské policie na místě zjistila totožnost muže a následně jej vyzvala k řádnému chování a opuštění místa. Muž hlídku uposlechl a následně místo opustil.

02.03.2022
Dne 02. 03. 2022 v podvečerních hodinách bylo na městskou policii přijato telefonické oznámení lékaře chirurgické ambulance Jesenické nemocnice AGEL o ambulantním přijetí muže s poraněním hlavy, který vykazuje velmi agresivní známky chování. Hlídka městské policie se na místo dostavila k prošetření situace. Po domluvě se dotyčný muž zklidnil a nechal se lékařem ošetřit.

20.02.2022
Dne 20.02.2022 v podvečerních hodinách se na strážníky městské policie obrátila občanka města Jeseníku o pomoc s tím, že sanitní vůz přivezl jejího manžela k domu, ale řidič sám nezvládl transportovat muže do domu. Strážníci se dostavili na místo a ochotně pomohli řidiči přenést manžela oznamovatelky do domu.

22.02.2022
Dne 22. 02. 2022 v podvečerních hodinách zaznamenala operátorka MKDS na autobusovém nádraží dvojici osob, která vykazovala známky podnapilosti a svým chováním narušovala veřejný pořádek. Přivolaná hlídka zjistila na místě ženu a muže v podnapilém stavu a následně prověřila jejich totožnost. Obě podnapilé osoby nebyly viditelně zraněné ani nevyžadovaly žádnou lékařskou pomoc.
Následně byly poučeny hlídkou a pro tentokrát vyřešeny pouze domluvou.
Po příslibu, že se takové jednání již nebude opakovat, místo opustily a odešly ke svému domovu.

14.02.2022
Krátce po půlnoci dne 14. 02. 2022 si strážníci na ulici Diettersdorfova povšimli vozidla, jehož řidič svým způsobem jízdy vyvolal podezření ze spáchání přestupku. Hlídka se jej proto rozhodla zastavit. Po zjištění totožnosti, strážníci pojali podezření, že je řidič pod vlivem návykové látky. Řidič byl následně strážníky vyzván k podrobení se dechové zkoušce, kdy toto odmítl. Vzhledem k těmto skutečnostem byla na místo přivolána hlídka dopravní Policie ČR, která případ převzala k dalšímu šetření. Za toto jednání zřejmě přijde podezřelý řidič o řidičský průkaz.

05.02.2022
Ve večerních hodinách dne 05. 02. 2022 na ulici Tovární hlídka zastavila řidiče osobního vozidla, který způsobem jízdy na sebe upozornil. Hlídka u řidiče provedla dechovou zkoušku s negativním výsledkem, ale zjistila, že řidiči byl odebrán řidičský průkaz. Strážníci na místo přivolali hlídku dopravní policie, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

01.02.2022
Dne 01. 02. 2022 ve večerních hodinách přijal operátor na lince 156 telefonické oznámení pracovnice Jesenické nemocnice Agel, že se v prostorách laboratoře v nemocnici zdržuje bezdomovec, který odmítá opustit budovu a je vulgární vůči sestřičkám. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o jim známou osobu bez domova, která po domluvě strážníků dobrovolně místo opustila.

30.01.2022
Dne 30. 01. 2022 krátce po poledni přijali strážníci zprávu o pomoc při transportu pacienta z lesního porostu pod Rejvízem. Zcela promrzlý muž byl nalezen myslivci, daleko od přístupové komunikace. Strážníci společně s hasiči promrzlého muže snesli k sanitce, kde si jej převzal lékař.
Předchozí | Dalšístrana / 8 0-12 z 85 novinek