NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z MATEŘSKÉ ŠKOLY KARLA ČAPKA

NÁVŠTĚVA DĚTÍ Z MATEŘSKÉ ŠKOLY KARLA ČAPKA

01.03.2023
Dne 23.02.2023 navštívily děti z mateřské školy Karla Čapka prostory Městské policie Jeseník. Jednalo so o první návštěvu dětí z mateřských škol v roce 2023, která odstartovala tradiční setkání spojené s diskuzemi a praktickými ukázkami služební činnosti Městské policie Jeseník pořádané v rámci Programu prevence kriminality.
Program prevence kriminality pro mateřské školy je především zaměřen na výchovu dětí ke zdravému životnímu stylu a předcházení a snižování výskytu rizikových forem jejich chování.
Strážníci téměř sedmdesáti dětem předvedli formou zábavného dialogu ukázku služební výstroje, služební výzbroje a služebních zařízení. Děti si mohly vyzkoušet volání služební vysílačkou, nasazováni policejních pout nebo se podívat přes silniční rychloměr na měření rychlosti vozidel.
Poté se děti společně se strážníky odebraly do prostor služebny městské policie, kde byly operátorku kamerového systému Městské policie Jeseník seznámeny s funkčností operačního střediska.
Před budovou služebny městské policie byla pro děti přichystána ukázka služebního sanitního vozu, který si děti mohly projit či se posadit za volant.
Na závěr bylo pro děti přichystáno překvapení v podobě služebního psa Queena, kterého dětem předvedli asistenti prevence kriminality.
Fotografie
IMG_2785.jpg
IMG_2700.jpg
IMG_2764.jpg
IMG_2750.jpg
IMG_1551.jfif
IMG_2739.jpg
IMG_2795.jpg
IMG_2804.jpg
IMG_2715.jpg
IMG_2719.jpg