Ostatní

Předchozí | Dalšístrana / 2 0-12 z 19 článků
Oslavy 30. výročí založení Městské policie Jeseník

Oslavy 30. výročí založení Městské policie Jeseník

V letošním roce jsme si připomenuli 30 let od založení Městské policie Jeseník.
Za dobou svého trvání prošla Městská policie Jeseník složitým vývojem a díky své každodenní činností se stala nepostradatelnou složkou zajišťující bezpečnost občanů a veřejný pořádek na území města Jeseník.
ŠKOLNÍ ROK 2022-2023

ŠKOLNÍ ROK 2022-2023

Milí rodiče, rádi bychom vás v této souvislosti požádali, aby jste dětem připomněli základní pravidla bezpečného pohybu na pozemních komunikacích. Školáci si po dlouhém volnu budou muset zvykat na jiný režim dne. To potrvá několik dní, přičemž po tuto dobu budou děti zcela jistě nepozorné více než kdy jindy. Mnozí spolužáci se dlouho neviděli, budou mít potřebu si navzájem povyprávět prázdninové zážitky, což významným způsobem sníží jejich pozornost při cestách do školy i po vyučování na cestě domů.
V této souvislosti také apelujeme na řidiče, kteří by v tomto období měli při říze
Den Městské policie Jeseník - 7. září 2022

Den Městské policie Jeseník - 7. září 2022

Městská policie Jeseník letos slaví 30 let od svého založení. U této příležitosti vás společně s Městem Jeseník srdečně zveme na „Den Městské policie Jeseník“, který se koná dne 07. září 2022 od 10:00 hod. na Masarykově náměstí. Pro veřejnost a zvláště pro děti je připravený bohatý program, jako např. „Den otevřených dveří služebny městské policie“, ukázka techniky a činnosti Sboru dobrovolných hasičů a Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, rozmanité soutěže, skákací hrad, hudební produkce a další.
Strážníci odchytili dravého ptáka

Strážníci odchytili dravého ptáka

Dne 06. 07. 2022 v odpoledních hodinách obdržela Městská policie Jeseník žádost od dozorčího Obvodního oddělení Policie ČR o pomoc s odchytem dravého ptáka, neboť oddělení nedisponuje odchytovými prostředky pro tyto účely. V tomto případě se jednalo o mládě Poštolky obecné, která patří do rodu menších sokolovitých dravců. Dravec se pohyboval v prostorách zahrady Domova Sněženka Jeseník na ulici Moravská a přesto, že se jednalo teprve o mládě, mohlo dojít k ohrožení klientů tohoto zařízení. Strážníci vyrazili na místo s příslušnými od
ODCHYT HADA

ODCHYT HADA

Dne 27. 06. 2022 ve večerních hodinách bylo na tísňovou linku 156 Městské policie Jeseník přijato oznámení obyvatelky ulice Javorová s prosbou o pomoc. Obyvatelka uvedla, že na terase jejího domu se pohybuje had v délce cca 1 metr. Strážníci se ihned dostavili na určené místo a hada bezpečně odchytili. V tomto případě se jednalo o Užovku obojkovou (v České republice zvláště chráněna jako ohrožený druh), kterou poté strážníci vypustili ve volné přírodě.
Běh pro válečné veterány

Běh pro válečné veterány

Dne 18. 05.2022 pořádala Vojenská lázeňská léčebna Jeseník VOLAREZA „Běh pro válečné veterány“ v rámci 5. ročníku celoarmádní charitativní akce „Běh pro válečné veterány okolo republiky“ konané ve dnech 14. – 20. 05.2022 na podporu Vojenského fondu solidarity. Cílem této akce je zdolat v součtu běhů na různých místech republiky trasu v délce, která zhruba odpovídá obvodu České republiky, tzn. 1 800 km. Jako každoročně se této akce zúčastnili také zástupci Městské policie Jeseník, kteří doplnili celkem 25 trojčlenných družstev.
PRCHAJÍCÍHO NÁSILNÍKA V CENTRU JESENÍKU ZASTAVILA AŽ STŘELBA...

PRCHAJÍCÍHO NÁSILNÍKA V CENTRU JESENÍKU ZASTAVILA AŽ STŘELBA...

Otřesný zážitek má za sebou dvaačtyřicetiletá žena, která je v místních lázních na léčebném pobytu se svými dětmi. Při večerní procházce ji fyzicky napadl muž, kterého naštěstí brzy po činu dopadli strážníci Městské policie Jeseník. Díky rychlé a kvalitní práci strážníků bude tento u nás naprosto ojedinělý případ násilného činu brzy uzavřen…
STRÁŽNÍCI SE ZÚČASTNILI CHARITATIVNÍ AKCE

STRÁŽNÍCI SE ZÚČASTNILI CHARITATIVNÍ AKCE

Dne 20. 5. 2021 se strážníci MP Jeseník zúčastnili celoarmádní charitativní akce na podporu Vojenského fondu solidarity „Běh pro válečné veterány“, pořádané Vojenskou lázeňskou léčebnou Jeseník (VOLAREZA). Cílem této akce je oběhnout po hranici celou Českou republiku. Na trať dlouhou cca 7 km se vyráželo po trojčlenných skupinách v minutových intervalech směr Pomezí – Arnoštův krmelec – chata Seneboj – U Mnicha a po sjezdovce zpět do areálu VLL. Strážníci si tímto posílili fyzickou kondici a zároveň přispěli na dobrou věc.
OLOMOUCKÝ KRAJ DAROVAL MĚSTSKÉ POLICII JESENÍK VYŘAZENOU SANITKU

OLOMOUCKÝ KRAJ DAROVAL MĚSTSKÉ POLICII JESENÍK VYŘAZENOU SANITKU

Městští strážníci dostali darem vyřazenou sanitku.
Vzhledem k tomu, že nejbližší Protialkoholní záchytná stanice je v Olomouci, musí strážníci absolvovat převoz silně podnapilých osob do 120 km vzdáleného krajského města svým osobním služebním vozidlem zn. Dacia Duster nebo Peugeot Partner. Strážníci Městské policie Jeseník mohou od měsíce dubna převážet silně podnapilé osoby na Protialkoholní záchytnou stanici v Olomouci v darovaném sanitním voze zn. Volkswagen Transporter, který jim daroval Olomoucký kraj dne 26. 3. 2021 na základně Letecké zách
Předchozí | Dalšístrana / 2 0-12 z 19 článků